- Це повільна куля, адже всередині гори не можна швидко літати, - пояснив гном. - Вона літає недалеко. Але в нас є більші й швидші кулі. Їх ми використовуємо для дальніх перельотів зовні. Хоча далі гір ми ніколи на них не вирушали, тому я вам точно не скажу, як далеко вона може полетіти.
- А як нам це дізнатися? - запитав Якусь.
Гном задумався, але за хвилину відповів:
- Ну звісно! Усе про повітряні кулі знають гноми, які їх збирають і ними керують. Як же я відразу не збагнув! Ходімо, я вас до них відведу.
Подорожні пішли за гномом на станцію, де сіли в червоний підвісний поїзд. Він став повільно підніматися по спіралі вгору, уздовж будинків і магазинів, зупиняючись на численних зупинках.
На самому верху гори була кінцева станція. Коли подорожні вийшли з вагона, вони побачили широкий майданчик із дирижаблями. Їх було дуже багато. Деякі готувалися вирушити в політ, і в них крутилися червоні пропелери. Ці довгасті кулі вишикувалися в чергу й одна за одною відлітали вниз. Інші дирижаблі стояли порожні, немов відпочивали після роботи.
Маруся з Якусем помітили, що на майданчику, який вони назвали "аеродромом", перебували найрізноманітніші дирижаблі. Причому вони були різними не тільки за кольором або формою, а й за розміром. Вниз відлітали маленькі, а вдалині, біля стіни, стояли великі. Напевно, це були ті самі, на яких літають зовні.
Гном підвів подорожніх до ангару збоку "аеродрому". Усередині будівлі метушилися гноми-механіки. Вони були дуже зайняті й не звертали уваги на Марусю, Якуся, бабусю і принца. Гноми бігали ангаром, носили якісь деталі, стукали молотками, різали, свердлили та зварювали залізяки, закручували гайки, змащували механізми, фарбували... очі розбігалися стежити за всім, що вони робили.
- Тут ми їх конструюємо і ремонтуємо, - пояснив гном. - Ходімо, я познайомлю вас із головним винахідником. Він он там, із товстими окулярами і великою білою бородою. Бачите?
- Так, бачимо, він ще трохи на діда мороза схожий, - зауважила Маруся.
Гном усміхнувся такому порівнянню і запросив усіх слідувати за ним. Підійшовши до головного винахідника, він чемно з ним привітався, відрекомендував гостей і розповів, що вони шукають повітряну кулю, яка зможе довезти їх до Білої фортеці.
- Це не близький шлях, - сказав винахідник, - і на звичайній повітряній кулі до фортеці не долетіти. Але, на щастя, у нас є одна нова модель, яку ми тільки-тільки випробували в польоті над горами. Вона може летіти високо, далеко і швидко. А ви вмієте керувати повітряною кулею? - звернувся він до подорожніх.
- Ні, ми ніколи в житті на них не літали, - відповіла бабуся.
- Хм, але не біда, - сказав головний винахідник. - Я попрошу нашого найкращого пілота-випробувача довезти вас до Білої фортеці і назад, якщо ви не заперечуєте.
- Ну що ви, звичайно не заперечуємо, - зрадів принц Віан. - Навпаки, ми будемо безмірно вам вдячні!
- Ну, і чудово! - винахідник із задоволеним виглядом погладив свою густу білу бороду і пішов углиб ангара. За хвилину він повернувся з невисоким гномом, на кошлатій голові якого набакир був одягнений шкіряний шолом з окулярами. - Дозвольте відрекомендувати вам Тома. Він наш найкращий пілот-випробувач і вміє керувати новою моделлю повітряної кулі.